1009 תמונה לדף שיפור האיזון של חולי סכרתפריצת דיסק היא פגיעה בשכבות הקרומים שבדיסקים אשר נמצאים בין עצמות חוליות הגב. מכך הנוזל שבתוך המפרק פורץ אל מחוץ לגבולות המפרק. פריצת דיסק יוצרת מוגבלות תנועתית, הכאב גורם לגוף להתכווץ ומעצים את כאבי השרירים. מי שנפגע מפריצת דיסק סובל מתופעות נוספות נלוות: הקרנת כאב לגפיים, אובדן שליטה על הצרכים, חוסר תחושה בגפיים – בכפות הרגליים, באצבעות הידיים וכו’, קושי בהליכה אפילו עד לרמה של חוסר יכולת לזוז, ושיתוק מוחלט.

פריצת דיסק יוצרת מוגבלות תנועתית, הכאב גורם לגוף להתכווץ ומעצים את כאבי השרירים. מי שנפגע מפריצת דיסק סובל מתופעות נוספות נלוות: הקרנת כאב לגפיים, אובדן שליטה על הצרכים, חוסר תחושה בגפיים – בכפות הרגליים, באצבעות הידיים וכו’, קושי בהליכה אפילו עד לרמה של חוסר יכולת לזוז, ושיתוק מוחלט.

התפישה המקובלת היא שפריצת דיסק היא כתוצאה ממאמץ מתמשך, יציבה לא נכונה, ישיבה ממושכת וכו’. אולם כיום אנו יודעים אינו רק תוצאה של מצב גופני אלא מתממש בעיקר בגלל עומס רגשי ונפשי: צבירה של כעס, הדחקת רגשות, עומס ולחץ בבית או בעבודה, מצוקה של בן משפחה ועוד.

לפיכך הטיפול בפריצת דיסק מורכב מהיבט פיזי במשולב עם טיפול רוחני. הצד הגופני מטרתו לשפר את היציבה, תפקוד הגוף, להקל ולמנוע כאב, ולאפשר לחזור לשגרת הפעילות היומיומית. הטיפול הרוחני למטופל להתמודד עם העומס הרגשי, לעבד את הכעס, ולאפשר לו לשמור על שלמות רוחנית גם במצבי לחץ.

בדרך כלל הטיפול בפריצות דיסק משתמש בכלים של דיקור, אקופוסורה, רפלקסולוגיה, רייקי והקשבה פתוחה למטופל טיפול זה הוכיח את עצמו ככלי יעיל לטיפול בפריצות דיסק, מניעת הידרדרות והחמר ולהקלה בכאב, מטופלים רבים “חזרו לעמוד על הרגליים” בזכות טיפול זה.

אינך חייב לסבול, כדאי להתחיל טיפול כבר בשלבים המוקדמים של הופעת פריצת הדיסק, כדי למנוע החמרת התופעות ולהקל על הסבל שלך. אם אתה סובל מפריצת דיסק, הינך מוזמן לבוא לאבחון ראשוני ללא תשלום ולבנית תוכנית טיפול המותאמת לך אישית